Община Плевен за първи път ще е домакин на регионално делегатско заседание на НСОРБ

4413

   Община Плевен ще е домакин на регионално делегатско заседание на Националното сдружение на общините в Република България. То ще бъде открито в 9.30 ч. на 5 февруари /петък/ в зала „Плевен” в сградата на Областна администрация и ще бъде председателствано от домакина - кмета на Община Плевен Георг Спартански. На заседанието ще бъдат издигнати кандидатури за членове на Управителния съвет от Северозападния район, ще присъстват кметове и представители на общински съвети от 51 общини. Според предварителния дневен ред при желание ще се обсъждат и предложения за членове на Контролния съвет и за председатели и заместник-председатели на постоянните комисии на НСОРБ.
   Ден по-рано, на 4 февруари, Националното сдружение организира и обучение за новоизбрани кметове, заместник-кметове и председатели на общински съвети. Включени са темите: „Какво ни предстои през следващите 4 години – реформи, задачи, предизвикателства”, „Финансова децентрализация. Общински бюджет`2016”, „Как да подобрим вътрешната организация?”, „Общински проекти – как да се справим по-добре?”, „С какво НСОРБ да Ви подкрепи през 2016 г.?”. На обучението ще бъде представен и норвежкият опит в децентрализирания модел на община.

Свалете в PDF

Още новини Всички новини

От 18 септември: Текущ ремонт ще затрудни движението на кръстовището на ул. „Димитър Константинов“ и ул. „Стоян Заимов“

От 18 септември: Текущ ремонт…

сряда, 17 септември 2025
182

Община Плевен осигурява чували и ръкавици на желаещите да се включат в кампанията „Да изчистим България заедно” на 20 септември

Община Плевен осигурява чували и…

сряда, 17 септември 2025
131

Над 2 000 именици в община Плевен празнуват в деня на Светите Вяра, Надежда, Любов и майка им София

Над 2 000 именици в…

сряда, 17 септември 2025
89

С тържествен ритуал и концерти Плевен чества Деня на независимостта

С тържествен ритуал и концерти…

сряда, 17 септември 2025
137