Търговският съветник при Посолството на Австрия се срещна с Кмета на Община Плевен

2412

Търговският съветник при Посолството на Австрия се срещна с Кмета на Община Плевен

       Четири седмици след назначаването си за търговски съветник в Посолството на Австрия у нас Филип Купфер посети Плевен за среща с Кмета Георг Спартански. В разговорите участваха заместник-кметовете Милен Яков и Стефан Милев, както и представителите на Търговския отдел при Посолството на Австрия Стефан Христов и Петя Галинова.

       Австрия е важен инвеститор в България, радвам се, че и в област Плевен има австрийски вложения в успешно производство, осигуряващо стотици работни места. В тази връзка и по повод интерес от наши индустриалци ни интересува визията на Община Плевен за увеличаване дела на австрийски капитали в района, посочи Филип Купфер.

       Всяка добра идея е добре дошла и ще намери пълната ни подкрепа, каквато получиха международният концерн Leoni, немската фирма „Allergo” и редица други наши и чуждестранни инвеститори. Време е да започне преодоляването на дисбаланса между Северна и Южна България, за което бихме искали да  разчитаме и на стабилна държавна политика. За да стимулираме бъдещи вложения, имаме намерение да изградим индустриална зона недалеч от Плевен, в която да предлагаме терени със съответните комуникации и  инфраструктура. Начинанието е сериозно и изисква голям финансов ресурс, за какъвто ще разчитаме на средства от европейските фондове в предстоящия програмен период, каза в отговор Георг Спартански. Готови сме да предоставим информация по повод проявен интерес от австрийски фирми в която и да е област от икономиката и ще се радваме на бъдеща съвместна работа с Търговския отдел на Посолството на Австрия, категоричен беше Кметът на Община Плевен.

Свалете в PDF

Още новини Всички новини

Представител на Община Плевен участва в работна среща в Народното събрание за промените в Закона за движение по пътищата

Представител на Община Плевен участва…

понеделник, 04 август 2025
167

Текущите ремонти в Плевен продължават в Девети квартал, изкърпват улици и в с. Горталово

Текущите ремонти в Плевен продължават…

понеделник, 04 август 2025
132

За половин година: 25 лица с репродуктивни проблеми в община Плевен са получили финансова подкрепа

За половин година: 25 лица…

понеделник, 04 август 2025
134

КУЛТУРНИ ПРОЯВИ В ПЛЕВЕН 4 – 10 АВГУСТ

КУЛТУРНИ ПРОЯВИ В ПЛЕВЕН 4…

понеделник, 04 август 2025
151