Състезатели от цялата страна мериха сили в традиционния дуатлон за Купа „Плевен“

213

Повече от 150 участници от цялата страна и гости от Украйна се включиха в станалия традиционен турнир по дуатлон за Купа „Плевен“. Организатори на събитието, което се проведе в парк „Кайлъка“ на 26 май 2024 г., са СК по триатлон „Три Плей“ – Плевен и Община Плевен, състезанието е включено в Спортния календар на Общината за настоящата година.

За втора поредна година в надпреварата имаше отделно класиране за състезатели, които участват с планински велосипеди (МТБ) на дистанциите за мъже и жени. Новост за тазгодишното издание беше въвеждането на щафета Age groups, която беше от двама състезатели – един бегач и един колоездач.