Отменено е нареждането за носене на защитни маски

3005

Отменено е нареждането за носене на защитни маски

       Отменено е нареждането на здравния министър Кирил Ананиев гражданите да носят защитни маски, когато се намират в закрити или на открити обществени места.

       Отмяната е разписана в Заповед № РД-01-169 от днес, 31.03.2020 г.

       Министерството на здравеопазването препоръчва на всички лица да използват защитни маски в закрити и открити обществени места, включително и в обществения транспорт. Препоръката е свързана с разпространението на COVID-19 у нас, както и с научните данни за случаи на безсимптомно протичане на вирусната инфекция.

       Обръща се внимание, че при безсимптомното протичане на заболяването, посещението на обществени места предполага повишен риск от заразяване, дори и при спазване на изискванията за дистанция между хората. Ето защо носенето на маска от здрави хора способства за предпазване и при контакт със заразени повърхности. От друга страна, в случай на безсимптомно протичане на заболяването, носейки маска болният предпазва околните.

       Министерството на здравеопазването напомня, че основният начин за предпазване от COVID-19 е спазването на висока лична хигиена и физическа дистанция.

Файлове:

Zapoved na MZ rd-01-169.pdf Zapoved na MZ rd-01-169.pdf
Свалете в PDF

Още новини Всички новини

За седмица: Общински инспектори премахнаха 10 излезли от употреба автомобили от улиците на Плевен

За седмица: Общински инспектори премахнаха…

понеделник, 13 октомври 2025
183

Над 350 каратеки от шест страни мериха сили в международния турнир по карате за купа „Плевен“

Над 350 каратеки от шест…

понеделник, 13 октомври 2025
133

Започва подаването на заявления за извършване на таксиметров превоз в община Плевен

Започва подаването на заявления за…

понеделник, 13 октомври 2025
159

КУЛТУРНИ ПРОЯВИ В ПЛЕВЕН 13 - 19 ОКТОМВРИ

КУЛТУРНИ ПРОЯВИ В ПЛЕВЕН 13…

понеделник, 13 октомври 2025
170