От Плевен започна кампанията на фондация „МОСТ” за ползата от ваксините

3386

От Плевен започна кампанията на фондация „МОСТ” за ползата от ваксините

         С кръгла маса в Плевен беше даден старт на кампанията на фондация „МОСТ” с тема  „Ваксинопрофилактиката: отговорност, проблеми, решения”. Градът ни е избран за първи в качеството му на носител две поредни години на отличието „Инвестиции в здраве” на медийния портал Кмета.бг. Фондацията се председателства от известната журналистка Юлия Пискулийска, а нейно лице вече 16 години е обичаната актриса Татяна Лолова. Каузата на „МОСТ” е да търси заедно със специалисти, журналисти, представители на гражданското общество добри решения в областта на здравеопазването и социалната политика.

         Свои презентации по темата представиха д-р Надежда Владимирова от Националния център по заразни и паразитни заболявания и плевенският неонатолог доц. Виктория Атанасова. Гост на събитието беше кметът на Община Плевен Георг Спартански. В морален план сме длъжни да подкрепяме всяка инициатива, свързана с по-добрата информираност на гражданите за здравето. По-добре е да инвестираш в профилактика, отколкото в лекарства, каза кметът в своето приветствие.

         Кръглата маса се проведе в навечерието на Европейската имунизационна седмица /24 - 30 април/, която ще се проведе под наслов „Ваксините работят”.

Свалете в PDF

Още новини Всички новини

Ученици с десет предложения за младежки инициативи до кмета на Плевен

Ученици с десет предложения за…

вторник, 08 юли 2025
74

Временно ще е ограничено движението на 12 юли по част от ул. „Дойран“ заради премахване на опасни дървета

Временно ще е ограничено движението…

вторник, 08 юли 2025
100

До 6 август се приемат предложения и становища по Годишния план за социални услуги за 2026 година на Община Плевен

До 6 август се приемат…

вторник, 08 юли 2025
132

Над 2 000 заявления за безплатната подмяна на печки на твърдо гориво с енергоспестяващи уреди са подадени до момента в общината

Над 2 000 заявления за…

понеделник, 07 юли 2025
209