„Неви фешън Текстайл” ЕООД разширява дейността си в Плевен

8253

„Неви фешън Текстайл” ЕООД разширява дейността си в Плевен

Инвестиция от 500 хил. евро ще направи тази година новото ръководство на „Неви фешън Текстайл” ЕООД в Плевен. Средствата ще бъдат вложени за закупуване на нови машини за разширяване на производството и назначаване на още 15-20 работници. Това стана ясно на среща на кмета Георг Спартански с Леонардо Льона – финансов директор на фирмата-майка „Манифатура Риезе”, Италия и Марио Ферето – мениджър на „Неви фешън Текстайл” ЕООД в края на миналата седмица.

„Всяко разширяване на вече съществуваща инвестиция е добре дошло и аз се радвам, че това се случва. Мога да ви уверя, че всички представители на бизнеса са добре дошли в Плевен – без значение дали са местни или чуждестранни. В града ни има италиански инвеститори и в други браншове, което ме радва, защото означава, че виждате тук перспектива и намирате добър климат. Вашите намерения са важни, защото са хубав пример и знак, който давате и на новите инвеститори, решили да изберат Плевен”, каза по време на срещата г-н Спартански.

Г-н Льона и г-н Ферето уточниха, че дават възможност на новонаетите, след обучение и започване на работа от най-ниското стъпало, за кариерно израстване до ръководни длъжности. Пред кмета те заявиха и желание за среща с директорите на професионални гимназии в Плевен, за да се обсъди провеждането на практическо обучение на учениците в производствената база на фирмата в града. Идеята е още по време на това обучение да бъде предложена възможност за професионална реализация на най-добре подготвените и мотивирани млади хора след завършване на средното им образование. „Освен настояще, ние можем да предложим и бъдеще. А политиката ни е такава, че фирмата ни да остане и след нас”, заявиха италианските инвеститори.

Кметът на Община Плевен Георг Спартански потвърди готовността на ръководния екип на местната администрация да съдейства и беше категоричен, че едно от задълженията му е да отваря вратите за бизнеса и да го подкрепя.

Свалете в PDF

Още новини Всички новини

STEM център по природни науки,…

STEM център по природни науки,…

сряда, 21 януари 2026
46

Тази вечер стават ясни отличените…

Тази вечер стават ясни отличените…

сряда, 21 януари 2026
141

АПЕЛ ЗА ПОДКРЕПА: Пожар остави…

АПЕЛ ЗА ПОДКРЕПА: Пожар остави…

сряда, 21 януари 2026
286

120 години от основаването си…

120 години от основаването си…

вторник, 20 януари 2026
205