Извършва се трето косене на треви в обществените пространства, площите се обработват срещу кърлежи

1580

Извършва се трето косене на треви в обществените пространства, площите се обработват срещу кърлежи

       Организираното от Община Плевен косене на обществените тревни площи в град Плевен продължава при наличие на благоприятни метеорологични условия. Поетапно се обработват срещу кърлежи и зелените пространства в централната част на парк „Кайлъка”, която се стопанисва и управлява от Община Плевен, Градската градина, около Водната каскада, пл. „Възраждане”, детски площадки и парковете в града.

       Ларвицидна обработка срещу комари беше извършена през м. април, също тогава беше направено и наземно третиране срещу кърлежи, бълхи и комари от хотел „Кайлъка” до местността „Меча поляна” включително, преимуществено площите около пешеходните зони на парк „Кайлъка“.

       Според приетата от Общински съвет – Плевен, Наредба № 2 за опазване на околната среда в Община Плевен, чл. 15, т.1: „Етажните собственици, домсъветите и гражданите се задължават да поддържат чистотата в общите части на жилищните сгради и прилежащите терени към сградите, тротоарите, зелени площи, паркинги, междублокови пространства, включително и почистването от сняг и лед“.

Свалете в PDF

Още новини Всички новини

Представител на Община Плевен участва в работна среща в Народното събрание за промените в Закона за движение по пътищата

Представител на Община Плевен участва…

понеделник, 04 август 2025
74

Текущите ремонти в Плевен продължават в Девети квартал, изкърпват улици и в с. Горталово

Текущите ремонти в Плевен продължават…

понеделник, 04 август 2025
95

За половин година: 25 лица с репродуктивни проблеми в община Плевен са получили финансова подкрепа

За половин година: 25 лица…

понеделник, 04 август 2025
100

КУЛТУРНИ ПРОЯВИ В ПЛЕВЕН 4 – 10 АВГУСТ

КУЛТУРНИ ПРОЯВИ В ПЛЕВЕН 4…

понеделник, 04 август 2025
102