БНТ 2 ще излъчи новия спектакъл на Северняшкия ансамбъл на 3 март

4686

БНТ 2 ще излъчи новия спектакъл на Северняшкия ансамбъл на 3 март

     Спектакълът „От мегдана” на Северняшки ансамбъл за народни песни и танци „Иван Вълев” ще бъде излъчен по БНТ 2 на 3 март от 15.00 часа, съобщи директорът на ансамбъла Мариян Туджаров. Снимките са направени по време на самостоятелните концерти на Северняшкия в гр. Русе. От десетилетия ансамбълът не е имал самостоятелен концерт, организиран с продажба на билети. „Направихме го в Русе, тъй като крайдунавският град е един от центровете на музикалното изкуство – там има опера, филхармония, множество танцови ансамбли, включително фолклорни, и интересът на публиката  традиционно е голям. Изпратиха ни с ръкопляскания и на крака”, разказа г-н Туджаров. Той допълни, че за състава е гордост решението на медията спектакълът да бъде излъчен именно навръх националния празник. На самия 3 март ансамбълът ще изнесе празничен концерт в Троян. 

     През 2019 г. се навършват 60 години от основаването на Северняшкия ансамбъл за народни песни и танци „Иван Вълев”. По този повод са планирани множество мероприятия.

 

Снимки: Севдалин Емануилов

Свалете в PDF

Още новини Всички новини

Близо 150 състезатели се включиха в Международния турнир по борба „Освобождение“

Близо 150 състезатели се включиха…

понеделник, 15 декември 2025
143

Ученическият парламент на Плевен с благотворителен базар в Коледното градче - средствата са за лечението на деца в нужда

Ученическият парламент на Плевен с…

понеделник, 15 декември 2025
130

КУЛТУРНИ ПРОЯВИ В ПЛЕВЕН 15 – 21 ДЕКЕМВРИ

КУЛТУРНИ ПРОЯВИ В ПЛЕВЕН 15…

понеделник, 15 декември 2025
184

Бившият кмет на Плевен Петко Цолов е новият почетен гражданин на Плевен

Бившият кмет на Плевен Петко…

понеделник, 15 декември 2025
155